SIM Factor dostarczy symulatory do Wielkiej Brytanii.

Info

Northern, operator kolejowy z Wielkiej Brytanii, zaprezentował koncepcję ośrodków szkoleniowych wyposażonych na podstawie wartego miliony funtów kontraktu na symulatory.

Northern Trains podpisał umowę z SIM Factor na dostawę sześciu pełnowymiarowych symulatorów na platformach ruchu, 24 symulatorów typu SMART oraz 2 symulatory przedziału pasażerskiego.

Symulatory zapewnią maszynistom, konduktorom i innym pracownikom kolejowym pełne środowisko pracy w pociągu typu Class 331 oraz Class 195, planowana baza tras będzie zawierać 400 mil realnie odtworzonych tras sieci Northern.

Na wyposażeniu dwóch Akademii Northern, będzie sześć symulatorów pełno kabinowych na platformie ruchu, dodatkowo, dwa symulatory kabiny pasażerskiej, umożliwiające szkolenie personelu operacyjnego w zakresie obsługi drzwi, odprawy pasażerów i ewakuacji awaryjnej – oraz cztery sale szkoleniowe z łączną liczbą 24 statycznych replik pulpitu maszynisty.

Northern będzie pierwszym operatorem kolejowym w Wielkiej Brytanii, który będzie korzystać z symulatorów na platformach ruchu. Aktualnie trwają poszukiwania lokalizacji dla Akademii Szkoleniowych w Leeds i Manchester, w których będzie można umieścić symulatory tego typu.

Oczekuje się, że pierwsze symulatory zostaną dostarczone pod koniec 2024 roku, a pierwsze szkolenia rozpoczną się na początku 2025 roku.

Lisa Leighton, dyrektor ds. zasobów ludzkich w firmie Northern, powiedziała: „Mamy około 3500 maszynistów i konduktorów na całej naszej sieci i co roku przyjmujemy około 400 nowych pracowników na te kluczowe stanowiska. Są oni kręgosłupem naszej organizacji i istotne jest, abyśmy inwestowali w narzędzia umożliwiające ich szkolenie na najwyższym poziomie przed rozpoczęciem pracy w rzeczywistym pojeździe”.

W 2022 roku firma Northern została oficjalnie uznana przez Ofsted za „Głównego Dostawcę” szkoleń zawodowych, co umożliwia jej oferowanie swoich branżowych usług szkoleniowych innym operatorom kolejowym i organizacjom przemysłu kolejowego.

Dyrektor Leighton dodała: „Northern jest powszechnie uznawany za lidera branży jeśli chodzi o szkolenie maszynistów i konduktorów, a inwestycja w nowe symulatory tylko wzmocni naszą pozycję”.

SIM Factor to wiodący dostawca zaawansowanych symulatorów kolejowych z siedzibą w Polsce. Firma posiada bogate doświadczenie w dostarczaniu dedykowanych systemów szkoleniowych i świadczy swoje usługi klientom w Polsce, Republice Czeskiej, Austrii i krajach bałtyckich.

Zastosowane przez SIM Factor zaawansowane technologie i symulatory są wykorzystywane w Centrum Egzaminowania i Monitorowania Maszynistów Urzędu Transportu Kolejowego.

Michał Wierzbicki, wiceprezes SIM Factor, powiedział: „Uważamy powierzenie SIM Factor tak dużego i prestiżowego projektu za szczególne wyróżnienie, ale przede wszystkim jest to nasze zobowiązanie. Po wielu sukcesach w Unii Europejskiej chcemy ponownie zaskoczyć rynek jakością i unikalnością naszych rozwiązań, które zaprojektujemy specjalnie dla firmy Northern”.

Northern to drugi co do wielkości operator kolejowy w Wielkiej Brytanii, oferujący 2500 usług dziennie do ponad 500 stacji na terenie północnej Anglii.

Zdjęcia