Symulator KABINOWY

Najwyższa immersja

Stosowane przez nas rozwiązania zakładają odtworzenie pełnej kabiny. W oparciu o ultralekki aluminiowy szkielet budujemy zarówno repliki kabin pojazdów jak i dedykowane instalacje zgodne ze standardami branży kolejowej. Repliki wyposażone są we wszystkie elementy zgodnie z prawdziwym pojazdem. Widok 180’ oznacza kompletną symulację szyb bocznych wraz z wirtualnymi lusterkami bocznymi.

Platforma ruchowa

Każdy symulator kabinowy jest projektowany do wyposażenia w platformę ruchomą o 6 stopniach swobody. Platforma umożliwia odwzorowanie fizyki pojazdu i wszystkich sił działających na kabinę maszynisty podczas jazdy oraz podczas zdarzeń nietypowych (np. wykolejenie składu). Zarządzanie platformą daje możliwość dostosowania sił działających na pojazd zależnie od wybranej konfiguracji wirtualnego pojazdu aktualnie uruchomionego przez instruktora. Platforma dynamicznie dostosowuje się też to wielkości składu czy do jazdy wielokrotnej.

Symulacja high-tech

Symulator kabinowy posiada własny system nagłaśniający umożlwiający realne odtworzenie dźwięków oraz otoczenia pojazdu. Każdy symulator kabinowy wyposażony jest też w elementy takie jak mechaniczna wentylacja, czy dostoswany do typu pojazdu fotel maszynisty i podnóżek. Kabiny często wyposażone też są w stanowisko pomocnika maszynisty oraz dotykowy ekran prezentujący pozostałe elementy lokomotywy wymagające obsługi przez maszynistę takie jak tablice niskich napięć etc. Kabina jest wyposażona też w wirtualne radio (wraz z GSM-R) oraz interkom. Zapewniony jest modulowany kontakt z dyżurnym ruchu/instruktorem.

Dla kogo

Rozwiązanie kabinowe jest dedykowane klientom poszukującym rozwiązań symulacyjnych o najwyższych standardach. Doposażenie symulatora w platformę ruchomą zapewnia najwyższy możliwy poziom immersji. Tego typu rozwiązanie jest dostępne dla klientów zarówno sektora publicznego oraz komercyjnego poszukującego najbardziej zaawansowanych symulatorów kolejowych.

Zdjęcia

Zobacz inne nasze symulatory

Symulator SMART

Symulator MOBILNY

ECO-Driving

Symulator ETCS